راهکار های افزایش سرمایه شرکت ها

راهکار های افزایش سرمایه شرکت ها:
به صورت کلی افراد یک شرکت با توجه به اینکه شرایط مالی و سرمایه گزاری همواره یکسان نمی باشد تصمیم می گیرند، سرمایه خود را به صورت فروش سهام به منظور بالا بردن سرمایه و اعتبار شرکت افزایش دهند تا اینگونه بتوانند تغییرات مثبت مورد نظر را ایجاد نمایند.
افزایش سرمایه شرکت:
به منظور ارائه منابع مورد نیاز برای توسعه پروژه ها و افزایش سرمایه شرکت به نقدینگی نیاز است، که از محل صدور سهام جدید و یا افزایش ارزش اسمی سهام موجود، ممکن می باشد. هدف از این (استاندارد از قیمت اسمی سهام در اساسنامه شرکت) شفافیت و مقایسه وضعیت سازمان با شرکت های دیگر است.
راه های افزایش سرمایه شرکت:
۱ – سهامداران نقدی (پرداخت کردن مبلغ اسمی سهام به پول نقد)
۲ – ذخایر و سود توزیع نشده از سال های گذشته (تبدیل سود تقسیم نشده (ذخایر) به سرمایه
۳ – خواسته سهامداران (خواسته به سرمایه تبدیل شده)
اصلاح ماده ۱۶۶ از قانون تجارت، حفظ تقدم برای صاحبان سهام قدیمی ارائه شده و توافق شده است که:
“سهامداران این شرکت در خرید سهام جدید، به عنوان سهامدار حق تقدم دارند، که آخرین مهلت برای درخواست حق تقدم سهامداران از روزی که ضرب الاجل آغاز می شود کمتر از ۶۰ روز نخواهد بود.“
پس از تصمیم گیری، حتی با روش آگهی در روزنامه به طور گسترده در مورد چگونگی افزایش سرمایه به روش صدور سهام جدید، به اطلاع سهامداران برسد. در این تبلیغ، اطلاعات مربوط به میزان افزایش سرمایه و مقدار اسمی سهام جدید و تعداد سهام ، حق تقدم در خرید هر سهم آنها، و مهلت برای اشتراک و پرداخت ذکر شده است و حق تقدم خرید گواهی سهم به آخرین آدرس سهامداران، ارسال خواهد شد. پس از دریافت گواهی، سهامداران ممکن است در دوره مشخص در آگهی اشتراک از سهام جدید، حق استفاده از، به طوری که پس از پرداخت از ارزش اسمی سهم و امضای تعهد سهم، به کشتی سوار در اشتراک خود را ..
دریافت تماس با ثبت شرکت و ثبت نام خود:
اگر شرکت برای افزایش سرمایه به روش صرفه جویی در منابع و بخشی از حقوق صاحبان سهام، در برگزاری سمینارها ، مطرح شود ؟و اگر در بازار اقدام به فروختن همه منابع سازمانی ( و سود تقسیم نشده) کند. اگر سرمایه گذاران مایل به خرید یک مجوز اشتراک هستند باید به سهامداران فعلی این شرکت حق تقدم بدهند، مانند: گواهی برای تحویل به فروشنده  و ارزش اسمی برای تحویل به شرکت  به پرداخت کارگزاران و در این مورد، او باید مجموع هزینه صدور گواهینامه را بدهد. اگر سهامداران در مهلت اعلام شده، یا نه برای ادامه به اشتراک حق تقدم برداشت از فروش، گواهی شرکت پس از اتمام دوره اشتراک در بورس اوراق بهادار در فروش و پس از فروش اقدام کنند، میزان فروش پس از کسر ارزش اسمی یک حساب سپرده سهامداران وابسته به هزینه های مربوط به آن است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *