حجم مبادلات تجاری ایران و ارمنستان سالانه 300میلیون دلار است

به گزارش از هستی ثبت و به نقل از ایرنا:
آرتاشس تومانیان شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر افزود: عمده مبادله های تجاری ایران و ارمنستان در حوزه انرژی و به ویژه گاز است که پیش بینی شده با توجه به روابط سیاسی مطلوب این دو کشور حجم این مبادله های تجاری افزایش یابد.
وی بیان کرد: با توجه به مناطق آزاد استان های مرزی کشورهای ایران و ارمنستان امید می رود حجم مبادله های تجاری این دو کشور به میزان قابل توجهی افزایش یابد.
تومانیان با اشاره به روابط خوب ایران و ارمنستان ادامه داد: رابطه این دو کشور تاکنون بیشتر سیاسی بوده و تلاش می شود به سمت افزایش مبادله های تجاری سوق داده شود.
وی گفت: استان بوشهر ظرفیتهای مناسبی در بخش تاسیسات بندری و منطقه ویژه اقتصادی دارد که این پتانسیل ها می تواند یکی از محورهای مبادله تجاری ایران و ارمنستان به شمار آید.
رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر نیز گفت: این اتاق با بیش از یکصد سال سابقه فعالیت ظرفیت مناسبی برای هدایت مبادله های تجاری بخش خصوصی استان به سمت ارمنستان باشد.
خورشید گزدرازی افزود: استان بوشهر در حوزه انرژی شامل نفت، گاز و پتروشیمی و کشاورزی شامل نخیلات، شیلات و تولید گوجه فرنگی خارج از فصل ظرفیتهای بسیار خوبی برای سرمایه گذاران ارمنستانی دارد.
وی با اشاره به تعرفه ترجیحی پائین صادرات به کشورهای عضو اتحادیه اروپا اظهار کرد: با توجه به نرخ چهار درصد تعرفه یاد شده، فعالان بخش خصوصی می توانند از این فرصت برای افزایش صادرات خود به کشورهای عضو این اتحادیه از جمله ارمنستان استفاده کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *