مهمترین راه رونق بخش معماری از نگاه یک مقام صنفی

به گزارش از هستی ثبت و به نقل از ایرنا:
«عبدالکریم جلالی» امروز (پنجشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: در این سال ها آنچه به عنوان مهمترین مشکل این صنعت در کشور مطرح می شود رکود در ساختمان سازی هاست.
به گفته وی، در این حوزه تمایل به مصرف محصولات خارجی وجود دارد و برخی مواقع شاهدیم برخی تولیدکنندگان ایرانی نیز محصول خود را به نام خارجی به فروش می رسانند که معضلی فرهنگی است.
جلالی یادآوری کرد: در بخش تجهیزات دکوراسیون، تغییر سلیقه افراد که در کوتاه مدت تمایل به مصرف محصولات متنوع دارند مطرح می شود، در حالی که جایگزین شدن طرح های جدید زمانبر است.
وی همچنین از تامین مالی به عنوان یکی از مشکلات دیگر این صنعت یاد کرد و گفت: منابع مالی ارزان قیمت می تواند افزایش سرمایه گذاری، توسعه فعالیت ها و ورود فناوری های جدید را برای فعالان این صنعت به دنبال داشته باشد.
مدیر برگزاری هشتمین نمایشگاه بین المللی معماری، دکوراسیون داخلی وخانه مدرن با اشاره به حضور پر رنگ چین و ترکیه در بازار ایران، تصریح کرد: محصولات چینی به دلیل ارزان بودن قیمت تمام شده و محصولات ترکیه به دلیل نزدیکی به بازار ایران، تیراژ تولیدی بالا و در نتیجه قیمت تمام شده پایین، همواره رقیبی جدی برای تولیدات ایرانی اند.
وی تاکید کرد در مجموع حضور خارجی ها در بازار کشورمان آسیب رسان نیست، بلکه رقابتی ایجاد می کند که تولیدکنندگان ایرانی را به سمت تولید محصولات کیفی تر و رقابتی تر از نظر قیمتی سوق می دهد.
جلالی گفت: برگزاری این نمایشگاه، فرصتی برای تعامل و تبادل تجربیات با شرکت های خارجی برای کشف سلیقه های مشتریان است و در ادوار گذشته این نمایشگاه در برخی موارد شاهد عقد قراردادهایی برای تولید مشترک بین ایرانی ها و خارجی ها بودیم.
وی اظهار داشت: محصولات و تولیدات خارجی عرضه شده در نمایشگاه هایی از این دست، معمولا در یک بازه زمانی سه تا چهار ساله داخلی سازی می شوند که از مزایای برگزاری نمایشگاه است.
به گزارش ایرنا، هشتمین نمایشگاه بین المللی خانه مدرن، معماری داخلی و دکوراسیون (میدکس) از امروز (پنجشنبه) در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافت.
این نمایشگاه تا بیست و چهارم دی ماه هر روز از ساعت 9 تا 17 آماده بازدید علاقه مندان است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *