10 برند بزرگ دنیا در 2018

10-ICBC (بانک صنعتی و بازرگانی چین)

 

ارزش برند : 59.2 میلیارد دلار

درصد تغییر از سال گذشته : 24 % +

رتبه سال گذشته : 10

از سال 2008 , سهم  چین از ارزش برند جهانی از 3 درصد به 15 درصد افزایش‌یافته است و ICBC ( بانک صنعتی و بازرگانی چین ) جایگاه خود را در دهمین برند با ارزش ترین برند در جهان در دست دارد .

 

9- WALMART (والمارت)

 

ارزش برند : 61.5 میلیارد دلار

درصد تغییر از سال گذشته : 1%-

رتبه سال گذشته : 8

والمارت که در رده هفتم در جدول بهترین برند بزرگ دنیا قرار دارد ، در مقایسه با سال 2017 در حال از دست دادن ارزش است , این شرکت سال 2018 را با بستن 60 واحد از کلاب های SAM  آغاز نمود که این خود دلیلی بر افت ارزش مالی و آینده نا معلوم این شرکت است .

 

8-VERIZON  (وریزن)

 

ارزش برند : 62.8 میلیارد دلار

درصد تغییر از سال گذشته : -%5

رتبه سال گذشته : 7

شرکت ارتباطاتیVerizon   %5 از ارزش سال قبلش را از دست داد ، بخش بزرگی از این افت به آن دلیل است که مشتریان این مجموعه ، شرکت های کوچک تری همچون  T-Mobile را به آن ترجیح میدهند.

 

7-MICROSOFT (مایکروسافت)

 

ارزش برند : 81.2 میلیارد دلار

درصد تغییر از سال گذشته : 6 % +

رتبه سال گذشته : 5

مایکروسافت در سال 2018 شروع خوبی داشته‌است , یکی از نقاط قوت آن به دلیل سرویس ابری (CLOUD SERVICE) است که در این زمینه پس ازآمازون در مقام دوم است . با وجود این , هنوز به طور قابل‌توجهی از رقبای خود مانند اپل و گوگل , از نظر ارزش ضعیف تر بوده و میبایست با توسعه همه جانبه خود را در جایگاه بالاتر لیست 10 برند بزرگ دنیا جای بدهد .

 

 6-     AT&T   (ای تی اند تی)

 

ارزش برند : 82.4 میلیارد دلار

درصد تغییر از سال گذشته : 5 % –

رتبه سال گذشته : 4

همانند  وریزن ، شرکت    AT & T نیز 5 % از آنچه که در سال 2017 از لحاظ مالی  ارزش داشت نزول کرده است . احتمالا به همان دلیل مشابه که پیشتر به آن اشاره نمودیم . برای جبران این مساله , این شرکت در حال گسترش بخش سرگرمی خود است .

 

5- FACEBOOK (فیس بوک)

 

ارزش برند : 89.7 میلیارد دلار

درصد تغییر از سال گذشته : 45 % +

رتبه سال قبل : 9

فیس بوک که در سال گذشته در جایگاه نهم بود امسال با  45 درصد رشد مقام پنجم را به خود اختصاص داده است . در این گزارش میخوانیم که این برند از مزیت با ارزش و اساسی  تسلط برمحتوای دیجیتال برخوردار است که خود یکی از مهم ترین دلایل پیشرفت آنهاست .

 

4.SAMSUNG( سامسونگ )

 

ارزش برند : 92.3 میلیارد دلار

درصد تغییر از سال گذشته : 39 % +

رتبه سال قبل : 6

سامسونگ که سال گذشته مقام  ششم را در اختیار داشت ، با پیرفت چشم گیری امسال در رده چهارم قرار گرفت . همان گونه که همگی شاهد هستیم  سامسونگ  در حال تبدیل شدن به یکی از قوی‌ترین شرکت‌های فن‌آوری در جهان شده است . شرکت سامسونگ علاوه بر گوشی‌های Galaxy , تبلت , تلویزیون , لوازم خانگی , تکنولوژی های امنیت خانگی و موارد دیگر را نیز تولید می کند .به احتمال زیاد گوشی های Galaxy  نقش عمده ای در قرار دادن این شرکت در جمع 10 برند بزرگ دنیا داشته اند .

 

3.GOOGLE (گوگل )

 

ارزش برند : 120.9 میلیارد دلار

درصد تغییر از سال گذشته : 10 % +

رتبه سال قبل : 1

شرکت گوگل با وجود عملکرد قابل قبول در سال 2017 از جایگاه 1 تا جایگاه 3 تنزل پیدا کرد . از آنجا که همه ما میدانیم گوگل در زمینه موتورهای جستجو و فن آوری ابری در جهان بی رقیب است  پس در تلاش است تا جایگاه خود را در رده اول دوباره به دست آورد . البته داشتن جایگاه سومین برند در بین 10 برند بزرگ دنیا نیز رتبه کمی نیست .

 

2- APPLE (اپل )

 

ارزش برند : 146.3 میلیارد دلار

درصد تغییر از سال گذشته : 37 % +

رتبه سال قبل : 2

اپل با وجود افت 27 درصدی در سال 2017    از رتبه‌بندی دوم خودش در لیست برند های بزرگ دنیا دفاع می‌کند . در این گزارش آمده‌است نزدیک به دو سوم درآمد اپل از تلفن همراه معروفش یعنی آیفون نشات می‌گیرد پس اگر اپل بخواهد رتبه بالای خود را در سالهای بعد نیز حفظ کند میبایست بر روی  مساله گوشی های آیفون تاکید ویژه ای داشته باشد .

 

1- AMAZON (آمازون)

 

ارزش برند : 150.8 میلیارد دلار

درصد تغییر از سال گذشته : 42 % +

رتبه سال قبل : 3

شرکت آمازون با رشد خیره کننده   47  درصد از سال 2017  توانست خود را به جایگاه نخست جدول برساند . آمازون بزرگ‌ترین سامانه کسب‌وکار آنلاین جهان در زمینه سرمایه گزاری و ایجاد درامد ازطریق بازار خرید و فروش است .

این شرکت  در مقوله های تولید زیر ساخت های ابری ، وسایل الکترونیکی و در عرصه پخش موزیک و ویدئو نیز حضور دارد .علاوه بر آن در سال 2017 آمازون حدود 13.7 میلیارد دلار از محل فروش مواد غذایی  درامد کسب کرد.

 

 

هستی ثبت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *