تماس با مشاورین ما___ 021-86083440

منطقه آزاد محدوده حراست شده بندری و غیربندری است که از شمول برخی از مقررات جاری کشور متبوع خارج بوده و با بهره گیری از مزایایی نظیر معافیتهای مالیاتی، بخشودگی سود و عوارض گمرکی، عدم وجود تشریفات زاید ارزی، اداری و مقررات دست و پاگیر و همچنین سهولت و تسریع در فرآیندهای صادرات و واردات با جذب سرمایه گذاری خارجی و انتقال فناوری به توسعه سرزمین اصلی کمک می نماید.

مدارك مورد نياز براي ثبت در مناطق آزاد

1- كپي شناسنامه و كارت ملي سهام داران و بازرسين (در صورت داشتن بازرس)

هدف از ثبت شركت در مناطق آزاد چيست؟

1- معاف از مالیات به مدت 20 سال

2- نياز نبودن به عدم سوء پيشينه براي ثبت شركت در اداره ثبت شركت‌ها

3- واردات و صادرات راحت تر و آسان تر

4- دسترسي آسان به امكانات مناطق آزاد

5-همكاري بيشتر شركت‌هاي خارجي با شركت‌هايي كه در مناطق آزاد ثبت شده‌اند

بايد به اين نكته اشاره كرد هر شركتي كه در مناطق آزاد ثبت مي‌شود به اين صورت نيست كه از ماليات معاف باشد. در صورتي كه فعاليت خود را فقط در همان منطقه آزادي كه ثبت كرده است انجام دهد از ماليات معاف مي‌شود.

به عنوان مثال اگر شركت در جزيره كيش ثبت شده باشد و شركت بخواهد در تهران فعاليت كند و قراردادها و فاكتورهاي خود را در تهران اظهار كند حتماً مشمول ماليات مي‌شود و بايد ماليات پرداخت كند. فقط در صورتي كه فعاليت در جزيره كيش باشد ماليات پرداخت نمي‌كند. يكسري امتيازات به شركت‌هايي كه در مناطق آزاد ثبت مي‌شود تعلق مي‌گيرد مانند هزينه گمركي كمتر بابت انتقال كالا از مناطق آزاد به سرزمين ايران و هنگام وارد كردن كالا نيز ماليات كمتري پرداخت مي‌كند

هر منطقه آزاد براي يك فعاليت خاص مورد توجه مي‌باشد البته نمي‌توان گفت مناطق آزاد انحصار براي يك نوع فعاليت دارد و به عنوان مثال به چند نمونه فعاليت اشاره مي‌شود.

1- آبادان: نفت و گاز

2- ارس: واردات و صادرات به تركيه و آذربايجان و ….

3- قشم: تجارت به كشورهاي جنوبي

4- انزلي: واردات و صادرات به ارمنستان و روسيه

5- چابهار: واردات و صادرات به پاكستان و افغانستان و هند

6- كيش: تجارت و گردشگري

7- و …

ایران 8 منطقه آزاد تجاری صنعتی دارد:

چابهار
قشم
کیش
اروند
انزلی
سلفچگان
ارس
ماکو