برندچیست؟و چرا باید برند را ثبت کرد؟

برند هادارایی ارزشمندی به حساب می آیند که در حیطه ی سرمایه ها و دارایی های مادی یک مجموعه به حساب نمی آیند و در واقع از دارایی های غیر مادی محسوب  می گردند.

هرگاه شخصی تصمیم به استفاده از کالا و یا خدمات یک مجموعه می گیرد این شرکت شماست که تضمین می کند که آن فرد با خیالی آسوده از کالا و خدمات آن شرکت استفاده کند.

به شکل کلی افراد انتظار دارند وقتی مجموعه ای را زیر نظر می گیرند تا از کالا و خدمات آن مجموعه استفاده کند علاقمندند که این انتخاب آنها علاوه بر کیفیت کالا و خدمات با انتخاب برند آن مجموعه همراه باشد و نشانه های تجاری آن مجموعه مطمئنا در این فرآیند انتخاب تاثیر به سزایی دارد.  به صورت کلی این عبارت به این معنی می باشد که افراد علاقه دارند یک نام تجاری که همراه با کیفیت و کارایی مناسب می باشد را انتخاب نماید.

چون در اصل برند به نوعی یک تعهد دائمی محسوب می گردد که فروشنده به دریافت کننده کالاو یا خدمات مجموعه ای از ویژگی های خوب و مزیت های بسیار و نیز خدمات خاصی را ارائه نماید. از نگاه مصرف کننده گان همین موضوع نشانه ی کیفیت می باشد.

مخاطبین برای استفاده از خدمات و محصولات یک مجموعه نیاز به پرس و جوی زیاد و صرف هزینه های زیادی دارند ولی اگر برند شما اعتبار و کیفیت بالایی داشته باشد دیگر این فرآیند از مرحله  خرید مخاطبین حذف می گردد و آنها با خیال راحت شما را انتخاب می نمایند.

برندها به مجمع ها این قابلیت را هدیه می دهند که به سادگی میتوانند خود را از سایر مجموعه های مشابه جدا نماید.

صاحبین مشاغل بنا به دلایل متفاوتی  یک برند را به ثبت می رسانند از جمله ی آن می توان به:

  • جلوگیری از تقلب کردن متقلبین.
  • امکان تشخیص محصولات برند نسبت به محصولات مشابه فراهم است

زیرا اگر رقیبان از محصولات مشابه با ما استفاده نمایند باعث می شود که مخاطبین ما به اشتباه بیوفتند و در آن صورت هم به اسم و اعتبار ما صدمه وارد می شود. امروزه اکثر مجموعه ها با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *