احتمال اخراج ۴ شرکت از بورس

به گزارش از هستی ثبت و به نقل از ایسنا:

مدیرعامل بورس تهران می‌گوید اگر شرکتی دستورالعمل پذیرش را رعایت نکند این شرکت به هیات پذیرش معرفی می‌شود و این هیات در موردش تصمیم‌گیری می‌کند. او در عین حال از احتمال اخراج چهار شرکت از بورس خبر داد.

حسن قالیباف اصل در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به اینکه بعد از اجرایی شدن دستور العمل جدید توقف و بازگشایی نمادها چند شرکت پتانسیل تعلیق نماد دارند گفت: در مورد آمار دقیق این شرکت ها عدد دقیقی ندارم ولی به طور کلی باید بگویم شرکتی که گزارش های مالی اش را ندهد تعلیق نمی شود بلکه در فرایند تعلیق قرار می گیرد.

وی ادامه داد: مثلا اگر شرکتی گزارش یک ماهه خود را ندهد و یا دیر بدهد این شرکت در فرایند تعلیق قرار می گیرد و در کنار نمادش علامتی گذاشته می شود که نشانه این است شرکت گزارش نداده تا سهامداران آگاه باشند.

مدیرعامل بورس تهران تاکید کرد: اگر شرکتی گزارش یک ماهه خود را ندهد ما این شرکت را به هیات پذیرش گزارش می دهیم تا  در موردش تصمیم گیری شود.

وی افزود: به تازگی از باب دستورالعمل پذیرش تغییراتی داشتیم قبلا معیارهای ما مطلق بود به طوری که اگر بازار در رونق یا رکود بود معیارها فرقی نمی کرد ولی الان معیارها نسبی است و می توانیم درباره شرکت هایی که پتانسیل خروج از بورس دارند تصمیم بگیریم. سه یا چهار شرکت پتانسیل خروج از بورس دارند که به هیات پذیرش آن ها را معرفی کردیم قرار است برنامه هایشان را بدهند و درباره آنها تصمیم گیری کنیم.

او در پاسخ به اینکه ارتباط با کدام بورس های دنیا برای شما در اولویت است، گفت: با ۱۲ بورس در دنیا تفاهم همکاری بسته ایم ولی برای همکاری با بورس استانبول به صورت اجرایی جلو رفته ایم. چند شرکت هستند که بحث پذیرش‌شان در بورس استانبول و بورس تهران به صورت همزمان دنبال می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *